Аварійна служба
Сервісні центри
Для споживачів
Мій будинок

Сумські правоохоронці закликають сумчан не бути байдужими до проблеми розкрадання ліфтів та їх обладнання.

Наразі постраждали будинки практично у всіх «спальних» районах міста: на проспектах Курський та Лушпи, вул. Ковпака, Харківська, Заливна, Черепіна, Новомістенська, Д.Коротченка та інші.

Від дій злочинців ліфтове господарство міста несе серйозні збитки, а прості сумчани отримують додаткові незручності. Сотні мешканців 9-ти та 10-типоверхівок вимушені через зупинки ліфтів пішки підніматися сходами. А серед них – літні люди, хворі, мами з малими дітьми.

«Всі повідомлення про крадіжки ліфтового обладнання зареєстровані, — коментує начальник Сумського міського відділу міліції Сергій ЛУК'ЯНЕНКО. – По кожному факту відкрито кримінальні провадження за ч.3 ст.186 «Крадіжка» Кримінального кодексу України, адже крадіжки вчиняються з проникненням до приміщень, у машинні відділення ліфтів шляхом пошкодження дверей ломом або фомкою. Злочин вважається тяжким, і у разі затримання крадіїв їм може загрожувати до шести років позбавлення волі».

Правоохоронні органи звертаються до жителів багатоповерхівок міста не залишатися байдужими до цієї проблеми. Потрібно обов‘язково звертати увагу на підозрілий шум, стукіт у під‘їзді, де ви проживаєте, особливо на верхніх поверхах, горищі чи даху в будь-який час доби. Звертати увагу слід і на незнайомих, сторонніх осіб, яких ви ніколи до того не помічали в своєму під‘їзді, та на те, що за речі, пакети чи сумки вони переносять у руках.

Більшість під’їздів обладнані домофонами, але, пускаючи в під’їзд сторонніх, які можуть називатися працівниками будь-якої сфери, вам все ж варто переконатися, що в цих осіб є відповідні посвідчення від організації, яку вони представляють, та повноваження проводити роботи у вашому будинку. Пам‘ятайте: ваша особиста безпека, ваш добробут і спокій часто знаходиться у ваших же руках. Та коли біда все-таки сталася, негайно телефонуйте до міліції за номером «102».

Нагадаємо, що керівництво міста неодноразово наголошувало на тому, що без злагодженої роботи ліфтових та житлових організацій, правоохоронних органів, мешканців міста неможливо досягти позитивних результатів в цьому напрямку.

Джерело (http://www.meria.sumy.ua/index.php?newsid=42497)

▲ Догори