Аварійна служба
Сервісні центри
Для споживачів
Мій будинок

До уваги сумчан!

До уваги сумчан! Сплачувати за обслуговування будинків необхідно КП «Сумижитло».

 «Сумижитло» Сумської міської ради визнано надавачем послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, тому лише це підприємство має право отримувати кошти від сумчан за свої послуги.

Ситуацію, яка склалася в житлово-комунальному господарстві міста ще раз пояснювали в Сумській міській раді під час брифінгу.

Як зазначив міський голова Олександр ЛИСЕНКО, комунальне підприємство, за роки своєї діяльності чи бездіяльності, викликало купу питань з боку громади. Міська влада, у прагненні не допустити обкрадання сумчан, почала руйнувати корупційні схеми в КП «Сумижитло» і одразу зустріла потужний спротив з боку опонентів.

На думку начальника правового управління Олега ЧАЙЧЕНКА, міській владі почали чинити спротив одразу після того, коли було запропоновано провести відкритий та прозорий конкурс на обслуговування житла у місті, який, до речі, був погоджений і з громадськістю, і з членами будинкових комітетів, ОСНів та ОСББ.

Депутати Сумської міської ради не підтримали дане рішення, тому управителя було визначено виконавчим комітетом.

За словами заступника міського голови, керуючого справами виконкому Віктора ВОЛОНТИРЦЯ, виконавчий комітет мав на це законне право, адже органи місцевого самоврядування можуть обирати виконавця послуг з обслуговування будинків, споруд та прибудинкових територій, що чітко прописано в законі.

У результаті, замість того, щоб дочекатися прозорого конкурсу, колишній керівник КП «Сумижитло» Сергій ГЕТЬМАН самовільно уклав договори з чотирма фірмами: ТОВ «Рембуд», ТОВ «Сумистройтех», ТОВ «Сумитехнобудсервіс», ТОВ «Сервісресурс» на обслуговування житлового фонду, що перебуває на балансі комунального підприємства.

Віктор Волонтирець наголошує, що ці чотири фірми не визначено виконавчим комітетом надавачами послуг з утримання житла, а отже тариф їм ніхто не затверджував, теж саме стосується пільг і субсидій.

Ситуація ускладнюється тим, що люди почали отримувати платіжки від ЖЕКів-самозванців, за нібито надані послуги.

«На відміну від КП «Сумижитло», з даними чотирма товариствами договори не укладали, послуг вони не надавали, а тепер вимагають з нас оплату. Ще одне питання, хто дав згоду на використання персональних даних, звідки база, яка лягла в основу платіжок?», – зауважив посадовець.

Нині необхідно сплачувати за послуги з обслуговування сумських будинків за платіжками КП «Сумижитло». Це підприємство визначено виконавчим комітетом управителем, воно має погоджений тариф, необхідний штат працівників та ресурс для здійснення своєї діяльності.

«Вчора був у банках, виявляється, вони відмовляються приймати платежі від жеків-самозванців, посилаючись на відсутність договорів. Нині налічується близько 30 скарг в міліцію та прокуратуру від сумчан, які не розуміють за що вони мають сплачувати цим фірмам», – додав директор КП «Сумижитло» Євген СКОРОБАГАТСЬКИЙ.

Як пояснює Олег ЧАЙЧЕНКО, нині триває судова тяганина з приводу відміни рішень виконавчого комітету №228 та №344, якими визнано комунальне підприємство управителем та надано згоду проводити нарахування за послуги цього підприємства через міський розрахунковий центр.

У Сумському Зарічному суді винесено ряд ухвал, які задовільняють забезпечення позовів, але жодне рішення суду законної сили не набрало, тому КП «Сумижитло» є легітимним підприємством, визнаним виконавчим комітетом.

Олег Чайченко додав, що з приводу ситуації, яка склалася в житлово-комунальному господарстві Сум, міська влада одразу звернулася до Антимонопольного комітету та правоохоронних органів.

Реакції Антимонопольного комітету, на відміну від правоохоронних органів, чекати не довелося. Ним визнано дані договори нікчемними, укладеними з порушенням норм чинного законодавства. Буквально вчора 16 липня Сумська міська рада отримала листа під прокуратури, в якому зазначено, що нині розпочато досудове розслідування за фактом зловживання посадовим становищем Сергієм Гетьманом.

Олега Чайченка дивує, що представників Сумської міської ради, як заявників, щонайменше навіть не запросили для надання свідчень і лише нещодавно дозволили ознайомитися з ходом справи.

Сумська міська рада сподівається на неупереджене розслідування та законне рішення на благо громади.

▲ Догори